Poslední letošní mistrák béčka…

Raci v práci resp. v Hradci

Na konci září se vydala celkem početná výprava našeho golfového klubu do Hradce Králové, kde se konalo 5.BT a 2.kolo I.ligy družstev.

Původní předpokládaná účast 18 lidí se ztenčila na 13 účastníků a nasazení do družstva bylo zkomplikováno neúčastí matadora týmu Václava Vitnera. Naštěstí zraněná Petra Vosmíková, marodný Radek Luxa, nová hvězdička Lenka Radnicová a nová posila z Chebu, která se osvědčila již v Plzni, Ondřej Kocum, tvořili solidní jádro prvoligového týmu, které doplnil Milan Bláha a Rudolf Miler. Prvoligový seniorský tým tvořili Bohumil Pokorný, Jaroslav Řehák a poprvé i nová seniorka Petra Vosmíková a Milan Bláha.

Počasí hře moc nepřálo, ale ani epidemiologická opatření kvůli šíření Covid 19 konání turnaje nezabránila. Nezúčastnil se pouze jeden klub, Yamka Praha, údajně z důvodu karantény, ostatní kluby po domluvě se zemským STK Lumírem Bendou chtěli ligovou soutež odehrát. Kluby se sjížděly už od soboty, ovšem tento den pršelo jen se lilo, ochladilo se na 7 stupňů Celsia a tak většina hráčů ladila formu spíše psychickou v útulném přátelském prostředí restauračního zařízení „U dvora“.

V neděli jako mávnutím kouzelného proutku déšť ustal a oteplilo se na 11 stupňů Celsia a tak se dalo trénovat ostošest. Pořadatelé zajistili perfektní občerstvení a postavili stany, kde se za deště dalo schovat. Na WC se sice muselo s rouškou, protože se využívaly prostory přilehlé školy, ale i to se dalo bez újmy zvládnout. Po zahájení jsme jeli na večeři a v deset už všichni byli v posteli a čerpali síly na hrací den.

Pondělní ráno slibovalo všelicos. Půlka oblohy byla zatažená a druhá půlka polojasná. Předpověď byla ale nekompromisní, v 8.00 hodin začíná pršet. A celý den budou silné přeháňky. A z výhledu meteorologů se stala skutečnost. Přerušovalo se několikrát, hrálo se za deště a soutěž se zkrátila na 3 kola.

Výsledky počasí značně ovlivnilo. Domácí sice byli od začátku na koni, ale na dalších pozicích se pořadím neustále míchalo. V prvním kole odstoupil Milan Bláha a Rudolf Miler se stal finishmanem. Naše rakovnické družstvo bylo po druhém kole na 4.místě , borci z Tempa dokonce na posledním. Chvíli hrozilo, že se snad ani turnaj nedohraje, jak silný byl déšť. Vůle většiny golfistů však byla silnější než vůle dešťové víly a její kapky se vždy na nějakou dobu v mracích pozdržely. Rozjelo se i třetí kolo, ale čtvrté už jury zrušila. Pořadím třetí kolo zásadně zatočilo. Naši rakovničtí hráči zahráli výborně, až na Rudovu 30, ale i to stačilo na krásné druhé místo. První byli Hradečtí Orli, třetí Tempo Praha, čtvrtí horalé z Tanvaldu a poslední Plzeň. V seniorech jsme byli od začátku na prvním místě a bylo tomu tak i po 32 úderech Jardy Řeháka ve třetím kole, kterého počasí položilo na lopatky.

V jednotlivcích jsme jako vždy měli spoustu želízek v ohni. V ženách obsadila první místo Lenka Radnicová ( 80 úderů ), v seniorkách byla na první pozici Petra Vosmíková (79 úderů) a stačilo to i na první příčku v absolutním pořadí. V kategorii „rakváčů“ (starších seniorů) byl se 72 údery první Bohoušek Pokorný a po rozstřelu s Martinem Bednářem z Hradce Králové obsadil i třetí místo v absolutním pořadí. Nejlepším rakovnickým mužem byl Radek Luxa se 77 údery.

Tento výsledek zahráli další čtyři muži a rozhodoval rozstřel o 2.-5.místo. Radek nedal bohužel hned první dráhu napoprvé a skončil tak na pátém místě.

Tato podivná koronavirová sezóna je za námi. Přezimujeme na krásném druhém místě se ztrátou 1 bodu na první Tempo Praha B a s náskokem 2 bodů před Hradcem Králové B.

Sportu zdar, dráhovému golfu zvláště, šťastné a veselé Vánoce a v novém roce 2021 vše dobré přeje všem