Bohemia Tour Hradec Králové – 15.5.2022

4.kolo I.ligy minigolfu sezóny 2021/2022 odehrál o víkendu náš B tým v Hradci Králové. Na rozdíl od minulého chebského turnaje panovalo krásné slunečné počasí. Celková účast hráčů a hráček nebyla příliš vysoká (65), takže se končilo poměrně brzy.                Rakovník zastupovala 8členná výprava, která v týmových soutěžích hájila průběžné vedení v I.lize smíšených družstev a v I.lize seniorských družstev. Mimo týmové soutěže startovali také rakovničtí extraligoví hráči Standa Staněk a Boďa Pokorný. Turnaj byl přenášen on-line na internetu, někteří nezúčastnění nás mohli z domova sledovat a fandit (kauč Milan Bláha alias Hugo – operace kolena, Dan Krumhanzl – rodinné důvody).                                                                                                                B tým Rakovníka ve složení Radek Luxa, Lenka Radnicová, Václav Vitner, Petra Vosmíková, Ondra Kocum a Marie Zemanová tentokrát nedal soupeřům šanci a postupně udržoval své vedení v turnaji (4 údery po 1.kole – 9 po 2.kole – 7 po třetím – 16 po konečném čtvrtém) před druhou domácí rezervou. Na dalších místech skončil MGC Plzeň, MGC Dragon Pelhřimov, TJ Tanvald, Tempo Praha B a Jamka Nové Butovice. Seniorský tým ve složení Luxa, Vitner, Vosmíková nestačil na plzeňské seniory a skončil druhý před Butovicemi, Tanvaldem, Tempem B a Františkovými Lázněmi (které do Hradce nedorazily). Náš náskok v tabulce se ztenčil jen na 1/2 bodíku!

Celkové průběžné pořadí I.ligy smíšených družstev:                                                 1. GC 85 Rakovník B                        1 805 úderů     26 bodů                                             2. MGC Dragon Pelhřimov                1 886 úderů     20 bodů                                             3. SK Tempo Praha B                        1 951 úderů     19 bodů                                             4. MGC Plzeň                                    1 925 úderů     17 bodů                                             5. MGC Hradečtí Orli B                     1 952 úderů      16 bodů                                           6. TJ Tanvald                                     1 994 úderů      11 bodů                                           7. Yamka MC Butovice                      2 087 úderů       7 bodů

Celkové průběžné pořadí I.ligy seniorských družstev:                                                1. GC 85 Rakovník B                       1 096 úderů      27,5 bodu                                          2. MGC Plzeň                                  1 153 úderů       27   bodů                                          3. SK Tempo Praha B                      1 339 úderů       20   bodů                                          4. TJ Tanvald                                   1 188 úderů       18   bodů                                          5. SKGC Františkovy Lázně            2 347 úderů       17   bodů                                          6. Yamka MC Butovice                    1 221 úderů       14,5 bodu                                          7. 1.MGC Děkanka Praha               2 664 úderů          7   bodů                                          8. Dráčata Pečky                             4 155 úderů          1   bod

V soutěži jednotlivců získali medaile: Ondra Kocum (98 úderů) – 2. místo v kategorii muži po vítězném rozstřelu s chebským F. Nečekalem, Standa Staněk (91) – 3.místo v kategorii senioři, Boďa Pokorný (98) – 1. místo v kategorii starších seniorů, Lenka Radnicová (99) – 1. místo v kategoriích ženy a ženy bez rozdílu věku a váhy, Petra Vosmíková (102) – 1. místo v kategorii seniorek a 3. místo ženy absolutně.

Příští (předposlední) kolo I. ligy se koná 12.6. ve Františkových Lázních.

 

 

Brigáda na hřišti před letošní sezónou

Tradiční jarní mytí drah a příprava našeho zázemí se koná příští sobotu 26.3.2022, náhradní termín je neděle 27.3.2022 (svátek má Dita!). Plantážníci, dostavte se v hojném počtu a včas, ať je brzy hotovo a Standa je spokojen.                                Podává se teplý nápoj. Bacha, kdo přijde poslední, meje hajzly! 

Hradec svědčil hlavně ženám

V pondělí o Sv. Václavu (28.9.2020) se odehrálo v Hradci Králové 5. Bohemia Tour a  2. kolo I.ligy minigolfu soutěžního ročníku 2020/2021. Druhým místem v turnaji obhájilo naše B družstvo své dosud dobré postavení v celkové tabulce. Bez extraligových posil to byl bezesporu vynikající úspěch! Lví zásluhu na tomto umístění měly skvělé výkony našich žen – Petry Vosmíkové (79 úderů/3 kola) a Lenky Radnicové (80) doplněné výkony dalších hráčů B týmu – Radka Luxy (77), Ondry Kocuma (78), Milana Bláhy a Rudy Milera (95). Soutěžní laťku hodně zvýšilo deštivé počasí, které dovolilo odehrát pouze 3 okruhy. Zbývající 2 děvčata naší výpravy – Karolína B. Cónová (93) a Gabča Krumhanzlová (96) dovezla nejcennější kovy v žákovské a juniorské kategorii, když ve startovním poli nenašly soupeřky.                                                                                     V soutěži jednotlivců excelovaly výše zmíněné ženy: Lenka Radnicová – 1. místo v kategorii žen, Petra Vosmíková – 1. místo v kategorii seniorek a první dvě příčky v absolutní ženské kategorii. Medailové pozice žen dovršila skvělým třetím místem Mery Zemanová (97). Poslední dvě medailová umístění „sklidil“ zkušený extraligista Boďa Pokorný (72 úderů) vítězstvím v kategorii starších seniorů  a třetím místem v mužích bez rozdílu věku.                                                                                                                               Extraligové opory Jarina Řeháka a Bohouška Pokorného (doplněné čerstvou seniorkou Peťulkou Vosmíkovou) jsme přece jen využili k vítězství v I. seniorské lize.                 Lidi, jak já vám fandil, moc jste mě potěšili!!!

„Tam u Královýho Hradce, lítaly tam koule prudce“ aneb jak nás viděl Jaroušek Havlů z Plzně (děkujeme za obrázky)

Poslední letošní mistrák béčka…

Raci v práci resp. v Hradci
Foto: Jaroslav Havel

Na konci září se vydala celkem početná výprava našeho golfového klubu do Hradce Králové, kde se konalo 5.BT a 2.kolo I.ligy družstev.

Původní předpokládaná účast 18 lidí se ztenčila na 13 účastníků a nasazení do družstva bylo zkomplikováno neúčastí matadora týmu Václava Vitnera. Naštěstí zraněná Petra Vosmíková, marodný Radek Luxa, nová hvězdička Lenka Radnicová a nová posila z Chebu, která se osvědčila již v Plzni, Ondřej Kocum, tvořili solidní jádro prvoligového týmu, které doplnil Milan Bláha a Rudolf Miler. Prvoligový seniorský tým tvořili Bohumil Pokorný, Jaroslav Řehák a poprvé i nová seniorka Petra Vosmíková a Milan Bláha.

Počasí hře moc nepřálo, ale ani epidemiologická opatření kvůli šíření Covid 19 konání turnaje nezabránila. Nezúčastnil se pouze jeden klub, Yamka Praha, údajně z důvodu karantény, ostatní kluby po domluvě se zemským STK Lumírem Bendou chtěli ligovou soutež odehrát. Kluby se sjížděly už od soboty, ovšem tento den pršelo jen se lilo, ochladilo se na 7 stupňů Celsia a tak většina hráčů ladila formu spíše psychickou v útulném přátelském prostředí restauračního zařízení „U dvora“.

V neděli jako mávnutím kouzelného proutku déšť ustal a oteplilo se na 11 stupňů Celsia a tak se dalo trénovat ostošest. Pořadatelé zajistili perfektní občerstvení a postavili stany, kde se za deště dalo schovat. Na WC se sice muselo s rouškou, protože se využívaly prostory přilehlé školy, ale i to se dalo bez újmy zvládnout. Po zahájení jsme jeli na večeři a v deset už všichni byli v posteli a čerpali síly na hrací den.

Pondělní ráno slibovalo všelicos. Půlka oblohy byla zatažená a druhá půlka polojasná. Předpověď byla ale nekompromisní, v 8.00 hodin začíná pršet. A celý den budou silné přeháňky. A z výhledu meteorologů se stala skutečnost. Přerušovalo se několikrát, hrálo se za deště a soutěž se zkrátila na 3 kola.

Výsledky počasí značně ovlivnilo. Domácí sice byli od začátku na koni, ale na dalších pozicích se pořadím neustále míchalo. V prvním kole odstoupil Milan Bláha a Rudolf Miler se stal finishmanem. Naše rakovnické družstvo bylo po druhém kole na 4.místě , borci z Tempa dokonce na posledním. Chvíli hrozilo, že se snad ani turnaj nedohraje, jak silný byl déšť. Vůle většiny golfistů však byla silnější než vůle dešťové víly a její kapky se vždy na nějakou dobu v mracích pozdržely. Rozjelo se i třetí kolo, ale čtvrté už jury zrušila. Pořadím třetí kolo zásadně zatočilo. Naši rakovničtí hráči zahráli výborně, až na Rudovu 30, ale i to stačilo na krásné druhé místo. První byli Hradečtí Orli, třetí Tempo Praha, čtvrtí horalé z Tanvaldu a poslední Plzeň. V seniorech jsme byli od začátku na prvním místě a bylo tomu tak i po 32 úderech Jardy Řeháka ve třetím kole, kterého počasí položilo na lopatky.

V jednotlivcích jsme jako vždy měli spoustu želízek v ohni. V ženách obsadila první místo Lenka Radnicová ( 80 úderů ), v seniorkách byla na první pozici Petra Vosmíková (79 úderů) a stačilo to i na první příčku v absolutním pořadí. V kategorii „rakváčů“ (starších seniorů) byl se 72 údery první Bohoušek Pokorný a po rozstřelu s Martinem Bednářem z Hradce Králové obsadil i třetí místo v absolutním pořadí. Nejlepším rakovnickým mužem byl Radek Luxa se 77 údery.

Tento výsledek zahráli další čtyři muži a rozhodoval rozstřel o 2.-5.místo. Radek nedal bohužel hned první dráhu napoprvé a skončil tak na pátém místě.

Tato podivná koronavirová sezóna je za námi. Přezimujeme na krásném druhém místě se ztrátou 1 bodu na první Tempo Praha B a s náskokem 2 bodů před Hradcem Králové B.

Sportu zdar, dráhovému golfu zvláště, šťastné a veselé Vánoce a v novém roce 2021 vše dobré přeje všem

Petra

26.4.2020 – Všechny světové a evropské šampionáty roku 2020 zrušeny!

Prezident WMF Dr. Gerhard Zimmermann rozhodl s ohledem na pandemii Covid-19 o zrušení všech evropských a světových šampionátů roku 2020 bez náhrady. Pořadatelům těchto vrcholných mezinárodních akcí se nicméně pořadatelské právo přesouvá na následující rok 2021.

Originál rozhodnutí v angličtině je zde