Letošní AB DUO ovládli Boďa a Hugo…

Předposlední říjnovou sobotu vybrali radotínští minigolfisté k happeningovému rozloučení s letošní sezónou na svém minihřišti. Pěkné počasí zlákalo ke hře 20 párů, z toho hned 3 z našeho klubu. Já a Dan jsme si přijeli poprvé vyzkoušet jaké to je, Tomáš s Adélou jsou také pro každou srandu, no a Hugo s Bohouškem tu vloni skončili druzí, takže si dělali čáku na vítězství. To se jim díky taktice „neopravovat Bóďu“ nakonec i podařilo!:-) Bystřičáci jim šlapali na paty a skončili 4. My jsme si to s Danem hezky pěkně užívali a s 96ti údery skončili těsně za Satánky na 12. místě. Nejvzdálenější účastníci dojeli až od polských hranic. Pár fotek v příloze…

Tradiční rozloučení se sezónou – BT Radotín 1. 10. 2017

Poslední letošní mistrák odehrál včera B-team našeho spolku na hřišti v P16-Radotíně. Tentokrát jsme se museli obejít bez hráčských posil, nicméně v soutěži jednotlivců si někteří extraligisti zahráli; čerstvý vícemistr Evropy z chorvatského Zatonu Ondra Škaloud, prezident klubu Jarda Řehák, jako nejvzdálenější účastník turnaje Honza Metyš. Ze severu dorazil i Boďa Pokorný, bohužel bez Katalin, která prý do „Fišerova“ nejezdí ráda.                                                                                                                Tento fakt stanovil i zdánlivě skromný úkol pro umístění družstva – obsadit jinou než poslední (6.) pozici. V sestavě Radek, Petra, Dita, Hugo a já s náhradníkem Vaškem Kropáčkem jsme dvě kola drželi krok se soupeři, když od počátku se na dně usadilo mužstvo Plzně. Třetí kolo bylo ovšem kritické pro nás a poslalo nás až na průběžné     5. místo; průměrný výkon v něm činil hrozivých 28 úderů na hráče. Ani mocný finiš v kole posledním (průměr 24,6 úderu) nám k lepšímu umístění nepomohl a skončili jsme pouhé 2 body za čtvrtým Tempem Praha B. V turnaji zvítězili františkolázeňští matadoři.

Při vyhlášení výsledků v soutěži jednotlivců byly stupně vítězů plny našich klubových barev. Nejlépe v celém turnaji zahrál Boďa (92) a obsadil 1. místo v absolutním pořadí mužů i seniorů. Jen o 2 údery více zahráli Honza Metyš a Ondra, v rozstřelu byl šťastnější Honza a skončil na bedně jako 3. v absolutní kategorii mužů a 2. v kategorii seniorů. Ondra pak vyhrál v juniorech, kde nadělil 3 kuličky druhému Kadlecovi z Chebu. V absolutním pořadí žen skončila těsně o úder na 2. místě Dita Škaloudová (102), v seniorkách také druhá za reprezentantkou Nečekalovou z Chebu. Další naše žena – Petra Vosmíková odvezla Bebemu do Chomutova zlato v kategorii žen (108), když rozstřel o absolutní bronz s úřadující seniorskou vícemistryní Evropy Evou Kadlecovou (Cheb) záhy ukončila na sopce. Medailovou žeň hráčů GC 85 jsem s dovolením ukončil já 3. místem v S-dvojkách čili rakváčích (100).

V termínové listině už zbývá jen poslední OPEN turnaj v Praze na Děkance tuto sobotu a na konci října jako rozloučení sezónou ještě tradiční AB DUO Radotín – soutěž dvojic.

20.-23.9.2017 – Ondra Škaloud dvakrát stříbrný na Mistrovství světa dospělých!

Člen našeho klubu GC 85 Rakovník Ondra Škaloud zaznamenal další vynikající úspěchy na mezinárodním poli při svém startu na Mistrovství světa dospělých v minigolfu, které se konalo v chorvatském Zatonu na kombinaci eternit a filc

Ondra byl nejprve platným členem reprezentačního družstva ČR, které po nádherném finiši v posledním filcovém kole získalo po dlouhých 19 letech stříbrné medaile, když nestačilo jen na Německo. Historický rozměr lze spatřovat hlavně v tom, že poprvé naše dospělá reprezentace porazila na kombinaci s filcem na tomto povrchu téměř neporazitelné Švédsko, které skončilo dokonce až čtvrté za Švýcary. Všech 7 členů našeho týmu postoupilo mezi posledních 18, tedy superfinále ve hře na rány včetně Ondry, který pak nakonec skončil na výborném 9. místě.

Obrovský a troufám si říci zatím životní úspěch pak přišel v poslední hrací den v k.o.systému při hře na jamky, kdy se Ondra dostal po semifinálovém vítězství nad absolutní legendou světového minigolfu Walterem Erlbruchem z Německa až do finále, kde po naprosto vyrovnaném souboji jen těsně prohrál s dalším skvělým hráčem, Fredrikem Perssonem ze Švédska. Díky online videopřenosu si mohla alespoň část skvělé hry našeho mladého borce vychutnat i česká minigolfová veřejnost, Ondro, díky!

Výsledková listina MS 2017 Zaton na rány zde

Výsledková listina MS 2017 Zaton na jamky zde

Nezapomeňme také v tuto chvíli poděkovat Městu Rakovník za finanční podporu účasti našeho hráče na Mistrovství světa!

2.-5.8.2017 – Naši hráči získali medaile v dresu reprezentačních týmů ČR!

Na dvou frontách působili hráči GC 85 Rakovník v rámci reprezentačních družstev ČR:

Senioři Standa Staněk, Honza Metyš, Bóďa Pokorný a Jarda Řehák byli platnými členy reprezentačního družstva seniorů ČR, které na Mistrovství Evropy seniorů v Chebu získalo za vítězným Německem krásné stříbrné medaile v soutěži družstev mužů! Honza  Metyš a Standa Staněk se dostali do superfinále jednotlivců ve hře na rány, aby skončili na konci první desítky pořadí, Standa se pak dostal i do čtvrtfinále k.o.systému ve hře na jamky.

Junior Ondra Škaloud startoval na Mistrovství Evropy juniorů ve švédském Askimu, kde se pokoušel o skoro nemožné – získat mistrovský hattrick po dvou zlatech z minulých šampionátů.  Tentokrát už Ondra nedominoval, po špatném začátku skončil šestý, nicméně i tak byl opět tahounem našeho reprezentačního družstva, která vyválčilo bronzové medaile. Nadále nový šéf reprezentace dospělých Karel Molnár počítá s Ondrou v nominaci na Mistrovství světa dospělých v září!